Zalety kompletnego hydroforu w systemach wodnych

Komfortowa eksploatacja każdego budynku mieszkalnego oraz użytkowego wymaga stałego dostępu do bieżącej wody. Tam, gdzie obiekt jest podłączony do sieci wodociągowej, będzie to proste, ponieważ jest ona podawana pod ciśnieniem zapewniającym optymalny przepływ. Jeżeli jednak pozyskuje się wodę z własnego ujęcia, niezbędnym wyposażeniem okaże się odpowiedni hydrofor kompletny. W Gdańsku urządzenia tego rodzaju są dostępne w ofercie firmy Delta, sprzedającej nie tylko zestawy hydroforowe, ale także pompy głębinowe, zatapialne oraz obiegowe.

Czym jest zestaw hydroforowy?

Zestaw hydroforowy to połączenie pompy odpowiedzialnej za zasysanie wody ze studni głębinowej lub kopanej oraz połączonego z nią rurociągiem zbiornika o znacznej pojemności, który stanowi rezerwuar wody dla wybranego obiektu mieszkalnego albo użytkowego. W zależności od sytuacji zestaw hydroforowy może zawierać klasyczny zbiornik ciśnieniowy lub urządzenie membranowe. W pierwszym przypadku za utrzymanie ciśnienia odpowiada poduszka powietrzna, znajdując się między lustrem wody a ściankami zbiornika, w drugim element o wysokiej elastyczności, który za sprawą swej sprężystości wywiera nacisk na ciecz znajdującą się wewnątrz zbiornika.

Jakie są zalety zestawów hydroforowych?

Zestaw hydroforowy pozwala na zmagazynowanie odpowiedniego zapasu wody, eliminuje więc problemy, które mogą wynikać z niewystarczającej wydajności danego ujęcia, zapewniając do niej stały dostęp niezależnie od sytuacji. Będzie też umożliwiał utrzymywanie wymaganego ciśnienia w obsługiwanej instalacji, nie pojawią się więc kłopoty z dostarczaniem wody do punktów poboru znajdujących się w większej odległości od zbiornika czy na wyższych kondygnacjach. Zestaw hydroforowy to również przedłużenie żywotności pompy, ponieważ uruchamiana ona jest w tym przypadku znacznie rzadziej niż wówczas, gdyby zastosowano instalację innego typu.