ZBIORNIKI DO ZIMNEJ WODY (HYDROFOROWE)

Zbiorniki ciśnieniowe (np. przeponowe) współpracując z pompami hydroforowymi lub głębinowymi tworzą zestawy hydroforowe, służące do zasilania w wodę instalacji w budynkach mieszkalnych, zakładach przemysłowych itp. Zbiornik hydroforowy zapewnia stabilizację ciśnienia w określonym zakresie pracy oraz zwiększa czynną objętość instalacji wodociągowej. Wynikiem tego jest zwiększenie żywotności pomp zasilających oraz płynne zasilanie układów wodociągowych bez znacznych spadków ciśnienia. Oferowane przez naszą firmę zbiorniki wyposażone są w tzw. przeponę gumową, dzięki której woda nie ma styczności z wewnętrzną powierzchnią stalowego zbiornika hydroforowego.

Nasza oferta obejmuje zbiorniki przeponowe o następujących pojemnościach:

POZIOME – 24, 50, 80, 100, 150, 200 i 300 L
POZIOME z manometrem – 50, 80 i 100 L
PIONOWE – 8, 50, 80, 100, 150, 200, 300, 500 oraz 1.000 L

i

ZBIORNIK 8L 1" PION OMNIGENA

Zbiornik przeponowy 8 litrów do zimnej wody jest przeznaczony do zamontowania na małej pompie hydroforowej z osprzętem (np. typu WZ). W wyniku takiej kompletacji otrzymujemy bardzo kompaktowy i o małych wymiarach zestaw hydroforowy.

Dane ogólne

Wielofunkcyjny zbiornik z wymienną membraną do zamkniętych systemów grzewczych. Naczynie wzbiorcze z wymienną membraną jest jednym z elementów zabezpieczających zamknięte układy centralnego ogrzewania.

Wymiary:  
Szerokość 200 mm
Wysokość 316 mm
Króciec ¾”
Parametry techniczne
 ZBIOR/6273
 5907761115460
Króciec tłoczny [„/mm] 1″
Pojemność zbiornika [litry] 8
Zakres temp. pracy [⁰C] 0 … 35
Pozycja w pracy pion
Średnica króćca [cal] 1”
Ciśnienie robocze max [bar] 6
i

ZBIORNIK 100L 1" POZIOM OMNIGENA Z MANOMETREM

Zbiornik przeponowy poziomy 100l. Omnigena z manometrem do zimnej wody jest przeznaczony do zmontowania z pompą z osprzętem o średniej wydajności (np. typu MH 1100, MHI 1300) W wyniku takiej kompletacji i po dodaniu węża antywibracyjnego z kolankiem otrzymujemy kompaktowy i o relatywnie małych wymiarach zestaw hydroforowy. Dodatkowe wyposażenie zbiornika w manometr zamontowany w jego części, gdzie jest poduszka powietrzna pozwala na bardzo łatwy sposób sprawdzenia ciśnienia powietrza. Wystarczy tylko wyłączyć pompę z zasilania elektrycznego i otwierając kran spuścić wodę, aby na manometrze mierzącym ciśnienie wody było 0. Wskazanie na manometrze powietrza wskazuje czy ciśnienie jest prawidłowe.

Dane ogólne

W zbiorniku zastosowano elastyczną przeponę, która rozdziela przestrzeń w zbiorniku na dwie części. W przeponie magazynowana jest woda. Między przeponą a ściankami zbiornika wtłoczone jest powietrze pod ciśnieniem. Do pomiaru ciśnienia powietrza w zbiornikach można używać manometru służącego do pomiaru ciśnienia w kołach samochodowych.

Wymiary:  
Szerokość 445 mm
Wysokość 475 mm
Króciec 1″
Parametry techniczne

Indeks 7234
EAN 8000000000583

Króciec tłoczny [„/mm] 1″
Pojemność zbiornika [litry] 100
Zakres temp. pracy [⁰C] 0 … 35
Pozycja w pracy poziom
Średnica króćca [cal] 1”
Ciśnienie robocze max [bar] 8

Sklep

Od 1997 roku zajmujemy się uzdatnianiem wody z sukcesami na rynku lokalnym i ogólnokrajowym. Nasi stali Klienci cenią w szczególności nasze doświadczenie. Prowadzimy firmę w Lęborku w województwie pomorskim, ale działamy na terenie całego kraju. 

Obecnie służymy informacjami w temacie profesjonalnych technologii uzdatniania wody. Zależy nam na tym, aby korzystali Państwo z czystej i zdrowej wody w firmie i w domu.